Pierwsza konferencja EMP w Polsce
W dniach od 21. do 23. maja 2025 r. Politechnika Rzeszowska była gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Naukowej European Manufacturing Survey (EMS), która zainaugurowała cykl badawczy EMS 2025, a równocześnie była pierwszym spotkaniem członków sieci EMS w Polsce. EMS jest międzynarodową inicjatywą badawczą monitorującą innowacyjność w sektorze przemysłu.
Tematyka spotkania
Obrady Konferencji otworzył dr hab. inż. Bartosz Miller, prof. PRz, prorektor ds. studenckich i umiędzynarodowienia. Program wydarzenia obejmował wystąpienia dotyczące m.in. analizy konwergencji w UE, trendów zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, jak również historycznych i planowanych badań EMS oraz metodyki badawczej EMS.
Uczestnicy wydarzenia
W Konferencji uczestniczyło 13 przedstawicieli ośrodków badawczych z krajów tworzących konsorcjum EMS, w tym współorganizator i koordynator sieci z ramienia Fraunhofer Institute for Systems and Innovation Research (ISI), Karlsruhe w Niemczech.
Dzięki otwartości i wymiernemu wsparciu rektora PRz, prof. dr hab. inż. Piotra Koszelnika oraz asysty ze strony administracji naszej Uczelni, jakie towarzyszyły organizacyjnemu i naukowemu zaangażowaniu pracowników Zakładu Zarządzania Przedsiębiorstwem, uczestnicy sieci European Manufacturing Survey nie kryli wdzięczności za okazaną gościnność oraz pozytywnych wrażeń z pobytu w Politechnice Rzeszowskiej.
Zaproszenie do współpracy naukowej
Inauguracja nowego cyklu EMS 2025 jest okazją do zaproszenia wszystkich pracowników naszej Uczelni do współpracy w ramach sieci EMS i udziału we wspólnych badaniach. Zapraszamy do kontaktu oraz na nasze strony internetowe: EMS PRz oraz EMS ISI.
Zespół EMS w Polsce
dr inż. Bożydar Ziółkowski (ZZP)
dr inż. Marzena Jankowska-Mihułowicz (ZZP)
dr Aldona Migała-Warchoł (ZZP)
dr Katarzyna Chudy-Laskowska (ZMI)