Strona: European Manufacturing Survey (EMS 2022) / Zakład Zarządzania Przedsiębiorstwem

European Manufacturing Survey (EMS 2022)

2022-10-19
, red.  dr inż. Marzena Jankowska-Mihułowicz

Badanie European Manufacturing Survey (EMS 2022) stanowi diagnozę aktualnego stanu wykorzystania nowoczesnych technologii produkcyjnych w polskim sektorze przetwórstwa przemysłowego. Jest ono realizowane w Polsce przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, a także – w kilkunastu innych krajach, tworzących sieć badawczą, europejskie konsorcjum koordynowane przez Fraunhofer Institute for Systems and Innovation Research.

Pytania ankiety dotyczą wykorzystania innowacyjnych koncepcji organizacyjnych i technicznych w produkcji wyrobów i usług oraz wskaźników wydajności. Ankieta skierowana jest do przedsiębiorstw produkcyjnych zatrudniających co najmniej 20 pracowników. O jej wypełnienie prosimy kadrę menedżerską wyższego szczebla zarządzania – dyrektorów, kierowników działów, właścicieli firm.

Ankieta EMS 2022 jest dostępna online do 5 listopada 2022 r. pod TYM LINKIEM
albo za pośrednictwem kodu QR:

ems2022-nielosowa.png

Dla Menedżerów przedsiębiorstw, którzy wezmą udział w badaniu przygotujemy certyfikat Lidera Społecznej Odpowiedzialności. Zebrane wyniki dostarczają zarówno przemysłowi, jak i decydentom ważnych informacji przy podejmowaniu decyzji, zwłaszcza w kontekście obecnej debaty na temat cyfryzacji, efektywności i zrównoważonego rozwoju przemysłowych procesów produkcyjnych. Zbiorcze analizy najważniejszych wyników prześlemy Respondentom po zakończeniu badań, w formie anonimowej, dzięki czemu nie będzie możliwości wnioskowania na temat poszczególnych firm. Szczegółowe wyjaśnienia dotyczące ochrony danych i kontekstu ankiety znajdują się na końcu kwestionariusza ankiety.

Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: ems@prz.edu.pl.

Zespół badawczy
dr inż. Bożydar Ziółkowski, dr Katarzyna Chudy-Laskowska, dr inż. Marzena Jankowska-Mihułowicz