Strona: „Bezpieczeństwo energetyczne – wybrane zagadnienia” / Zakład Zarządzania Przedsiębiorstwem

„Bezpieczeństwo energetyczne – wybrane zagadnienia”

2022-06-15
, red.  Iwona Oleniuch
Grafika przedstawia rozłożoną okładkę monografii - zdjęcie od wydawcy

Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Rzeszowskiej ukazała się monografia pt. „Bezpieczeństwo energetyczne – wybrane zagadnienia”. Publikacja powstała pod redakcją naukową mgr Alicji Wiącek, dra hab. Mariusza Ruszela, prof. PRz oraz dr Jolanty Stec-Rusieckiej – pracującej w Zakładzie Zarządzania Przedsiębiorstwem.

Podjęta tematyka

Dyskutowany w monografii temat bezpieczeństwa jest zagadnieniem niezwykle istotnym, szczególnie w aktualnej sytuacji polityczno-ekonomicznej, a zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego oraz dostaw surowców energetycznych i energii należy do najważniejszych wyzwań dla współczesnych państw.

Znaczenie monografii

Recenzenci publikacji: prof. dr hab. Jarosław Gryz z Akademii Sztuki Wojennej i dr hab. Grzegorz Tchorek z Uniwersytetu Warszawskiego są zgodni co do tego, że monografia wnosi interesujący wkład w rozważania na temat problemów i wyzwań w rozwoju łańcucha gospodarki wodorowej i może stanowić wykładnię dla zagadnień transformacji energetycznej z udziałem wodoru.

Możliwość bezpłatnego pobrania

Publikację można bezpłatnie pobrać na stronie internetowej wydawcy klikając w link.

Dodatkowe informacje

Więcej na temat autorów, projektu, w ramach którego powstała publikacja oraz o strukturze monografii i jej zawartości można przeczytać w aktualnościach stronie Wydziału Zarządzania.