Strona: 71. inauguracja roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej. Wręczenie Medali KEN / Zakład Zarządzania Przedsiębiorstwem

2021-10-14
, red.  red. I. Oleniuch / Fot. A. Surowiec
Wręczenie Medalu KEN profesor Teresie Piecuch z Zakładu Zarządzania Przedsiębiorstwem. Fot. A. Surowiec

W dniu 8 października 2021 r. JM Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik zainaugurował 71. rok działalności Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Po raz pierwszy uroczystość odbyła się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce.

Uczestnicy inauguracji

Uroczystość uświetnili liczni goście, w tym przedstawiciele organów władzy publicznej, uczelni współpracujących z naszą Alma Mater, służb mundurowych oraz przedsiębiorstw i organizacji angażujących się w działalność Politechniki Rzeszowskiej. Nie zabrakło także rektorów poprzednich kadencji.

Ślubowanie studentów i doktorantów

Najważniejszą częścią inauguracji było pasowanie studentów i doktorantów pierwszego roku, poprzedzone ich ślubowaniem. Po pasowaniu, nowych członków społeczności akademickiej powitał przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej Kamil Chohura, który zabierając głos podkreślił korzyści ze studiowania w naszej uczelni oraz zaprosił koleżanki i kolegów do aktywności w licznych organizacjach studenckich.

Wręczenie odznaczeń i medali

Częścią szczególną dla pracowników było wręczenie medali i odznaczeń, w tym Medali Komisji Edukacji Narodowej nadawanych przez Ministra Edukacji i Nauki. Medale wręczyli JM Rektor wraz z Małgorzatą Rauch, Podkarpackim Kuratorem Oświaty w Rzeszowie. W gronie uhonorowanych znalazła się nasza Koleżanka dr hab. Teresa Piecuch, prof. PRz.
Serdecznie gratulujemy!