Strona: 12 rocznica śmierci prof. zw. dr hab. Jerzego Kurnala / Zakład Zarządzania Przedsiębiorstwem

12 rocznica śmierci prof. zw. dr hab. Jerzego Kurnala

2022-10-26
, red.  Teresa Kmiotek
Płomienie świec, źródło: pixabay.com

24 września 2022 r. minęła kolejna, 12 rocznica śmierci prof. zw. dr hab. Jerzego Kurnala, wybitnego przedstawiciela polskiej szkoły organizacji i zarządzania, jednego z inicjatorów powstania Wydziału Zarządzania przy Politechnice Rzeszowskiej.  Urodzony w Rzeszowie miał do niego wielki sentyment. Chętnie i często tu wracał. Pracował na filii UMCS w Rzeszowie, angażował się w powołanie ówczesnego Wydziału Zarządzania i Marketingu na Politechnice Rzeszowskiej. Wychował wiele pokoleń wybitnych naukowców, m.in. Stefana Kwiatkowskiego, Andrzeja K. Koźmińskiego, Bogdana Wawrzyniaka, Wacława Gabarę, Marię Romanowską, Zbigniewa Dworzeckiego, Tadeusza Pszczołowskiego, Jana Zieleniewskiego, Witolda Kieżuna, Kazimierza Doktóra, Mariusza Bratnickiego i wielu innych. Miał ogromną wiedzę i potrafił ją przekazać innym. Był bardzo życzliwy, serdeczny i pomocny.

Pamiętajmy o Nim zwłaszcza teraz, w czasie najbliższych dni…

By lepiej poznać sylwetkę Profesora, jego wpływ na rozwój organizacji i zarządzania w Polsce, proponujemy lekturę artykułu Z. Dworzeckiego i M. Romanowskiej, Szkoła zarządzania Jerzego Kurnala, opublikowanego w „Przeglądzie Organizacji” w roku 2021, nr 4, s. 3-12. Artykuł w dostępie otwartym na stronie Przeglądu Organizacji